İSTANBUL/KARTAL - Hafta İçi : 9:00 - 18:00 Cumartesi : 10:00 - 15:30 Pazar : Kapalı
0850 911 38 79 - 0216 912 20 17
info@oncudenizcilik.com

GEMİCİ (GÜVERTE)

GEMİCİ (GÜVERTE)

Güverte için GEMİCİ 
5 Temel STCW sertifikası olan Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk, Temel İlk Yardım, Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele, Denizde Kişisel Can Kurtarma Teknikleri, Can Kurtarma Araçlarını Kullanma Yeterliği 3 yeni STCW sertifikası olan Güvenlik Tanıtım, Güvenlik Farkın dalık, Belirlenmiş Güvenlik Görevleri sertifikaları

GEMİCİ NE İŞ YAPAR?

Çalışılan geminin özelliğine göre değişse de Gemicinin genel olarak güvertede bulunan sistemlerin bakımını, tutumunu, onarımını yapmak ve güvertede vardiya tutmak gibi görevleri vardır. Bunlar raspa ve boya yapmak, manevralara yardım etmek, halat işleri yapmak, güverte yıkamak, vinçleri ve her türlü güverte donanımlarını yağlamak ve bunların yedek parçalarını, makaralarını ve halatlarını değiştirmek, ambarların ve sintinelerin temizliğini yapmak, gemiye gelen malzemeleri portuç ve kumanyalıklara taşımak, güvertedeki ırgat, vinç ve kreyn motorlarını çalıştırmak ve kullanmak vb. gibi görevlerdir. 

Gemiciler gemilerde çalışma ve hizmet sürelerine göre sırasıyla Usta Gemici, Güverte Lostromosu, Sınırlı Vardiya Zabiti gibi vb. ünvanlara terfi ederler. 

GEMİCİ OLARAK GEMİ ADAMI CÜZDANINA SAHİP OLAN KİŞİLER 10 METREYE KADAR TİCARİ TEKNE veya BALIKÇI TEKNESİ KULLANMA ve AYRICA SU SPORLARI YAPTIRMAK İÇİN TİCARİ SÜRAT TEKNESİ KULLANMA HAKKINA SAHİP OLURLAR. BUNLARA İLAVE OLARAK AYRICA BU BELGE, ÖZEL TEKNEYLE TÜRKİYE LİMANLARINDAN ÇIKIŞ ALIP VİZESİZ OLARAK YABANCI ÜLKE LİMANLARINA GİRİŞ YAPABİLME İMKANI DA SAĞLAMAKTADIR..

 

6 cevap

 1. Muhammed Yusuf İrdam dedi ki:

  İyi günler:
  İnternet üzerinden gemi elamanı ilanınıza başvuru yaptım ve mesaj aldım sizden onun için daha detaylı bilgi alabilir miyim

 2. Fatih dedi ki:

  Ben bu gemi adamı belgesini almak istiyorum ama ne yapmam gerektiği konusunda endişeliyim.

 3. Ömer Talha dedi ki:

  Acaba ofisiniz adresiniz varmı yüz yüze görüşebilicegimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir