İSTANBUL/KARTAL - Hafta İçi : 9:00 - 18:00 Cumartesi : 10:00 - 15:30 Pazar : Kapalı
0850 911 38 79 - 0216 912 20 17
info@oncudenizcilik.com

YAĞCI (MAKİNA)

YAĞCI (MAKİNA)

                      
Makine dairesi için YAĞCI 

5 Temel STCW sertifikası olan Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk, Temel İlk Yardım, Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele, Denizde Kişisel Can Kurtarma Teknikleri, Can Kurtarma Araçlarını Kullanma Yeterliliği, Gemi makine, motor, elektrik ve Meslek Bilgisi , 3 Yeni STCW Sertifikası Olan Güvenlik Tanıtım, Güvenlik Farkındalık , Belirlenmiş Güvenlik Görevleri ve Denizcilik Yeni Devreye Giren Uygulama Belgesini İçerir.

YAĞCI NE İŞ YAPAR

Çalışılan geminin özelliğine göre değişse de Yağcının genel olarak makine dairesinde bulunan sistemlerin bakımını, tutumunu, onarımını yapmak ve makine dairesinde vardiya tutmak gibi görevleri vardır. Bunlar limanda veya seyir halinde iken makine dairesinde vardiya tutmak, bu vardiya sırasında makineleri temizlemek, yağlamak, çalışan makinelerin sıcaklık ve basınçlarını kontrol etmek ve ayrıca gemiye gelen makine malzemelerini taşımak ve yerleştirmek vb. gibi görevlerdir.Yağcılar gemilerde çalışma ve hizmet sürelerine göre sırasıyla Makine Lostromosu, Sınırlı Makine Zabiti gibi vb. ünvanlara terfi ederler.

 

4 cevap

  1. Abdullah Yalçın dedi ki:

    Ben makine bölümünde yetişip ve çalışmak istiyorum bu yağcı kurslari hangi ilde yapiliyor ve ücreti ne kadar

  2. Cengiz dedi ki:

    Ben kamuda yağcı olarak 10 ay çalışıyom makina lostromosu ehliyetine yükseltme nasıl yapabilirim

    • Merhaba Cengiz Bey Çalışmış Olduğunuz Firmanın Verdiği Hizmet Belgesi Ve Gemi Adamı Sertifikalarınız İle Birlikte Bağlı Olduğunuz Liman Müdürlüğüne Başvuruda Bulunmanız Gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir