İSTANBUL/KARTAL - Hafta İçi : 9:00 - 18:00 Cumartesi : 10:00 - 15:30 Pazar : Kapalı
0850 911 38 79 - 0216 912 20 17
info@oncudenizcilik.com

GEMİ ADAMI SAĞLIK RAPORU GEMİ ADAMI SAĞLIK RAPORU NEDİR

GEMİ ADAMI SAĞLIK RAPORU GEMİ ADAMI SAĞLIK RAPORU NEDİR

                                                       
Yurtdışında ve yurt içinde gemilerde görev alan, tayfaya, stajyerlere, aşçı, zabitlere ve diğer hizmet personellerine gemi adamları sağlık durumlarının denizlerde yani gemide çalışmaya elverişli olduklarını gösteren gemi adamı sağlık raporu denir. Her gemi adamı sağlık raporunu almak zorundadırlar. Gemi adamı sağlık raporu ilk kez (ya da iki yıldan uzun süredir faal olarak gemilerde çalışmamış) gemi adamı olmak isteyen kişinin sakatlığı ya da hastalığı olmadığını, kısacası fiziksel bir engeli olmadığını gösterir.
GEMİ ADAMI SAĞLIK RAPORU KİMLERE VERİLİR
Gemi adamı olur sağlık raporu alması gereken kişiler gemilerde görev yapan herkes profesyonel ya da amatör olarak çalışan gemi adamları sandal sahipleri ve küçük balıkçılar olarak sayılabilir. Bunun dışında amatör denizci olarak denize açılan kişilerin de sağlık raporu alması gerekir. Fakat bu rapor amatör denizci olur raporu olarak isimlendirilecek tir. Gemi adamı olur raporu ise bu görevi profesyonel meslek olarak yapan kişiler için gerekmektedir.
GEMİ ADAMI SAĞLIK RAPORU GEÇERLİLİK SÜRESİ
Gemi adamı sağlık raporu iki yıl süre ile geçerli olur ve sonrasında iki yılda bir periyodik sağlık kontrolü yapılması gerekir.
GEMİ ADAMI SAĞLIK RAPORU VEREN HASTANELER
Gemi adamı raporu olarak da isimlendirilen gemi adamı sağlık raporu belgesi Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan gemi adamları Sağlık Yönergesi hükümlerine göre yetkili gemi adamı sağlık raporu veren hastaneler tarafından verilmektedir. Bu kuruluşların iç hastalıkları kulak burun boğaz göz psikiyatri nöroloji genel cerrahi ortopedi ve travmatoloji gibi tıp dallarında yeterli tıbbi cihazlara ve donanımlara haiz olması gerekmektedir

 

12 cevap

 1. mehmet dedi ki:

  merhaba üroloji yönünden herhangibi bir sıkıntı olurmu küçükken rahatsızlık geçirmiştim kalıcı hasarım var

  • Merhaba Mehmet Bey Öncelikle Geçmiş Olsun Konu İle Alakalı Firmaya Girişleriniz Yapıldıktan Sonra Yetkili Hastahaneye Yönledirilerek Gerekli muayeneler Yapıldıktan Sonra Kesin Bir Şey Söylenebilir Ama Sorun Teşkil Edeceğini Düşünmüyoruz Detaylı Bilgiyi Müşteri Hizmetlerimizden Alabilirsiniz.
   İLETİŞİM;
   0216 912 20 17
   0536 227 10 76
   0536 227 10 86
   http://www.oncudenizcilik.com

 2. Berkan Birgeoğlu dedi ki:

  Merhaba ben İnternet üzerinden başvurdum. Ama gemi adamlığı ile ilgili hiçbir belgem ve tecrübem yok ve bu belgeyi nasıl alabilirim bilgi verirseniz sevinirim.

 3. Alptuğ dedi ki:

  Keratokonus hastasıyım sol gözünde belli olmayan halka var gözlükle görmem çok rahat halka bir sıkıntı yaratır ı?

 4. ibrahim yersel dedi ki:

  Merhaba ben İnternet üzerinden başvuru yaptım ve başvurunuz olumlu sonuçlanmıştır arayın bilgi alın diye mesaj geldi bur dan bilgi alabilir miyim.

 5. İlyas Osmanoglu dedi ki:

  Ben İlyas Osmanoğlu Yalova Çınarcıkta yaşıyorum. Gemi cüzdanım var yağcıyım kaynak islerini yapabilirim. 053*0*6*9*7

 6. Yunus Emre şahin dedi ki:

  Hayırlı akşamlar firmanıza başvuru yapmış bulunmaktayım ama hiç bir belgem yok bu işi yapmak istıyorum bana yardımcı olur müsünüz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir