İSTANBUL/KARTAL - Hafta İçi : 9:00 - 18:00 Cumartesi : 10:00 - 15:30 Pazar : Kapalı
0850 911 38 79 - 0216 912 20 17
info@oncudenizcilik.com

AŞÇI KURSU (MUTFAK)

AŞÇI KURSU (MUTFAK)

(15 gün) 5 Temel STCW sertifikası olan Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk, Temel İlk Yardım, Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele, Denizde Kişisel Can Kurtarma Teknikleri, Can Kurtarma Araçlarını Kullanma Yeterliği eğitimlerini ve denizcilik eğitiminde yeni devreye giren Uygulama Eğitimlerini içerir.

Kurstan sonra Liman Başkanlığına yapılan Gemi adamı Cüzdanı başvurusu sırasında en az 6 ay süreli aşçılık bonservisi istenmektedir. 

AŞÇI NE İŞ YAPAR?

Aşçı gemide elindeki malzemeleri en iyi şekilde kullanarak gemi personelinin yemeğini pişirir. Normal menü yemekleri, kendine has yemekler, mezeler, tatlılar vb. yapmanın yanı sıra özellikle uzak yol gemilerinde çalışan aşçılar ekmek, hamur işi, pasta-börek gibi istisnasız her türlü besin maddesinin yapılması, pişirilmesi ve yemeye hazırlanmasından sorumludurlar. Ayrıca sefer durumuna göre kumanya ve malzemenin temin edilmesi için liste çıkarıp Birinci Zabite verirler.

 

8 cevap

 1. Nejmettin dedi ki:

  Sizinle beraber çalışmak istiyorum. 1974 doğumlu, emekliyim. İyi geceler

 2. Nejmettin dedi ki:

  Size nasıl ulaşabiliriz

 3. fatih altın dedi ki:

  mrb ben fatih pasapot ücretlerini sizmi karşılıyorsunuz

 4. Muhammet gemici dedi ki:

  Benimde denizde ve kaliteli bir denizcilikte deneyimim Olsun istiyorum 7*li otellerden değişik bir deneyim olsun istiyorum artık 84 doğumluyum soy adımın hakkını vermek istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir